مفهوم اصطلاحات معمول در مورد یو پی اس چیست؟

مفهوم اصطلاحات معمول در مورد یو پی اس چیست؟

اصطلاحات معمول یو پی اس چیست؟

1. توان ظاهری یو پی اس (S)

با واحد KVA سنجیده می شود و از فرمول زیر محاسبه می گردد . در اين فرمول V ولتاژ و I جریان خروجی یوپی اس می باشد . ملاک سنجش توان UPS در بازار نیز توان ظاهری است .

2. توان حقیقی یو پی اس (P)

با واحد KW سنجیده می شود و از فرمول زیر محاسبه می گردد. در این فرمول (Cos(α یا ضریب توان اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان بوده ، به طور معمول بین 0.7 تا 0.9 می باشد.

 


3. ولتاژ باتری یو پی اس

هر یو پی اس برای راه اندازی نیازمند باتری است، تعداد ، آمپرساعت ، زمان پشتیبانی و بک آپ و ولتاژ باتریها به این مشخصه ارتباط دارد. این مشخصه با عنوان Voltage Bettery و واحد V در مشخصات UPS قابل مشاهده است.

هر چقدر توان یو پی اس بالاتر باشد ولتاژ باتری نیز افزایش پیدا میکند.

این پارامتر در انواع یو پی اس نیز متفاوت است، به طوری که ولتاژ باتری در یو پی اس آنلاین بالاتر از لاین اینتر اکتیو و آفلاین است. در توانهای یکسان با نگاه به این مشخصه می توان نوع یو پی اس را نیز تشخیص داد. آشنایی بیشتر با انواع یو پی اس

به عنوان مثال در توان 3 کاوا یو پی اس لاین اینتر اکتیو ولتاژ باتری معمولا 48 ولت و در یو پی اس آنلاین 72 یا 96 ولت است.

ولتاژ هر باتری یو پی اس معمول 12 ولت است ، اگر ولتاژ باتری یو پی اس 48 ولت باشد یعنی برای این یو پی اس باید 4 باتری 12 ولت را با هم سری شوند تا نهایتا ولتاژ 48 بدست آید. آشنایی با سری و موازی کردن باتری

 


جهت مشاوره و خرید یو پی اس می توانید با همکاران ما در واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید، همچنین فروشگاه آنلاین جهت خرید اینترنتی در دسترس می باشد.

تمامی محصولات یورونت دارای 1 سال گارانتی می باشند.

فروشگاه آنلاین خرید یو پی اس

شماره های تماس شرکت

اشتراک گذاری:

محصولات مرتبط

نظر بدهید